Acne out hydro activ krem

Бренд:

610 ден

Хидратантен крем, погоден за комбинирана, мрсна и проблематична кожа, подложен на агресивен третман со пресуди против акни со високо сушење. Кремот не ги заглавува порите и е идеална основа за шминкање.

Количина:

Категории: ,

Опис

Хидратантен крем, погоден за комбинирана, мрсна и проблематична кожа, подложен на агресивен третман со пресуди против акни со високо сушење. Кремот не ги заглавува порите и е идеална основа за шминкање.

Содржи пантенол со смирувачки ефект, кој го забрзува процесот на закрепнување во кожата. Неговата богата формула додаде витамин Е – моќен антиоксиданс со хранливо дејство и глицерин за навлажнување и зголемување на еластичноста на кожата.

Може да се користи на неодредено време – онолку често колку што е потребно за оптимална хидратација на кожата.

Погоден за:
дехидрирана, комбинирана, мрсна и проблематична кожа
кожа третирана со агресивни препарати со силно дејство на сушење.

Делување:
– Навлажнува во длабочина без подмачкување
– Не ги заглавува порите
– Поддржува брза регенерација на клетките
– Смирува чешање и ронлива кожа
– Антиоксидативно дејство

Како да се користи:
Нанесете наутро и навечер на целото лице и врат со нежни движења на масажа.
Користете го кремот толку често колку што е потребно за оптимална хидратација на кожата.

Сеуште немате прегледено производи