ANGIO PREVENTI Micellar water 500ml

480 ден

Ја чисти кожата од сите нечистотии и ја отстранува шминката, оставајќи ја кожата да се чувствува свежа и чиста – мицелите на естри на масни киселини ги привлекуваат нечистотии без потреба да ја триете кожата прекумерно со памучен бришач.

Ја чисти кожата од сите нечистотии и ја отстранува шминката, оставајќи ја кожата да се чувствува свежа и чиста – мицелите на естри на масни киселини ги привлекуваат нечистотии без потреба да ја триете кожата прекумерно со памучен бришач.
Ги намалува симптомите на проширените капилари – Melissa Officinalis ја смирува чувствителната кожа проткаена со вени и го намалува црвенилото предизвикано од проширените капилари.
Има измазнувачки и смирувачки ефект – алое гелот што се користи во формулата ја намалува иритацијата и ја навлажнува кожата.
> Не ги затвара порите > Неутралнo за очите > Не остава никаков филм на кожата > Офталмолошки тестирано

СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА: секојдневно чистење на чувствителната област околу очите и лицето. За чувствителна кожа со проширени капилари.
Упатство за употреба: нанесете наутро и/или навечер. Навлажнете памучен бришач со мицеларна вода и, нежно и бавно, исчистете го лицето, вратот и деколтето. Задржете го влажниот памучен бришач над очните капаци за момент и нежно отстранете ја шминката со вертикални движења надолу.
ХИПОАЛЕРГЕНО. СО ТЕРМАЛНА ВОДА

Неодамна прегледани производи Види сите >