Направете ја нарачката во наредниве 15 hours 4 minutes и изберете БЕСПЛАТЕН ПРОИЗВОД! САКАМ ГРАТИС

Hydrance Opt. PERFECTEUR UV30 Légère тонирана емулзија 40ml

Бренд:

1,330 ден

Avene Hydrance Optimale UV 30 Légère tone perfector – лесна емулзија со УВ30 филтри и антиоксиданси за нормална и комбинирана чувствителна кожа.

Количина:

Опис

Avene Hydrance Optimale UV 30 Légère tone perfector – лесна емулзија со УВ30 филтри и антиоксиданси за нормална и комбинирана чувствителна кожа.

Индикации: Дневен хидратантен крем, кој овозможува хидрирање и заштита на кожата од секојдневните на­дворешни фактори како: загадување, стрес и UVB/UVA зраците што пре­дизвикуваат предвремено стареење на кожата.

Својства: Авен дерматолошките лаборатории вршеа истражувања врз совршениот модел на хидратација – хидратација на око, за да ја развијат формула од НОВА ГЕНЕРАЦИЈА, давајки и на чувствителната кожа поефикасен систем за хидратација:

– Придонесот на единствената активна состојка: Авен Термална Изворска Вода, на нејзините нежни и смирувачки состојки.

– Благодарение на новиот опто-миметички (око-имитирачки) пристап од две активни состојки: Липомуцин и Мелбосерин (патент на ПФДЦ).

Резултати: Кожата брзо се влажни и ја задржува влажноста многу подолго време. Чувството е пријатно и смирувачко.

Хидранс Оптимал УВ30 богат содржи и:

– УВ филтри кој ја штити кожата од штетните влијанија на сонцето;

– Анти-оксиданс, Pre-Tocopheryl (единствена и заштитена молекула), која ја стимулира и зајакнува заштитата на кожата од слободните радикали.

Делува моментално и дава чувство на удобност. Благодарение на единствените состојки ја прави кожата нежна и ја матира.

Употреба: Се нанесува наутро на лицето и вратот. Претставува совршена подлога за шминка. Развиена за да ги намали ризиците од алергиски реакции.