Направете ја нарачката во наредниве 2 hours 23 minutes и изберете БЕСПЛАТЕН ПРОИЗВОД! САКАМ ГРАТИС

BIO KOREN MAKA 75gr

Бренд:

265 ден

-oд планинските масиви на Перу ни доага најчистата форма на корен мака

75gr

Количина:

Опис

 

КОРЕН МАКА
~ био, органска, веган, без глутен ~

Maкaта потекнува од високите планински предели на перуанските Анди, особено во областа блиску до езерото Јунин, но, исто така, се одгледува во Боливија и во некои делови на Бразил.

Maкaта е скромно растение и најкорисниот дел на растението е всушност месестиот хипокотил, класифицирајќи ја маката како “коренест зеленчук”. Органскиот состав на маката е она што го прави толку вредно и корисно ова растение така што продолжува да расте неговата популарност низ целиот свет.

Со додавање на маката во вашата исхрана, додавате на вашиот организам одличен извор на витамини Б12, заедно со Б1, Б2, Ц, и E. Растението е исто така, богат извор на протеини, корисни за вегетаријанци и вегани и содржи секогаш најважните елементи во трагови на железо, калциум, цинк и магнезиум. Maкaта е составена од околу 60-75% јаглени хидрати и 10-14% протеини, заедно со влакна и мала количина на масти. Високата содржина на протеини и важните хранливи состојки можат да ја објаснат поврзаноста со повисока енергија, појасно размислување, зголемено сексуално либидо и многу други меѓусебно поврзани придобивки на ова мало јужноамериканско растение.

Здравствени придобивки на КОРЕН МАКА:
~ Либидо
~ Плодност
~ Здрави коски
~ Хормонален баланс
~ Анти-депресив
~ Имунитет
~ Анти-бактерик
~ ПМС

Пакување: 75гр