Cytelium Lotion/Spray, 100ml

Бренд:

590 ден

Цителиум лосион (бакар-цинк) за лице и тело бебиња-деца-возрасни.

Нема на залиха

Опис

Cytelium Lotion/Spray -цителиум лосион (бакар-цинк) за лице и тело бебиња-деца-возрасни.
Индикации: Иритации и рани кои лачат сероиден секрет. Иритативен дерматит, амонијакален (пеленски) дерматит со секрет, мали изгореници, папоче кај новороденчиња, варичела…
Својства: Благодарение на комбинацијата од екстракт од Rhealba® овес (анти-иритирачки и омекнувачки) и другите активни состојки познати по нивните смирувачки, анти-микробни и регенерирачки карактеристики, Цителиум лосионот ја смирува и прочистува кожата, и помага во обновувањето на епидермисот.
– Се препорачува кај иритации и рани кои лачат секрет, кои можат да развијат секундарна инфекција.
– Неговата база му дава смирувачки, омекнувачки, навлажнувачки и заштитни карактеристики.
– Специјално формулиран да биде целосно безбеден за употреба, посебно кај бебиња и деца.
Цителиум лосионот не остава дамки, нема бои и овозможува брзо заздравување!
Состав: Магнезиумови силикати, Rhealba® овес екстракт 3%; Цинк оксид 3%; Цинк сулфат 0,3%; Бакар сулфат 0,3%.
Упатство за употреба: Се нанесува два до три пати дневно на зафатеното место.
Rhealba® овес од А-ДЕРМА:
Избран заради неговите смирувачки и неиритирачки карактеристики, пред и над повеќе од 80 различни вида, овој овес се одгледува под строго контролирани услови. Неговите екстракти, карактеризирани со нивната екстремна чистота, ги прават А-ДЕРМА производите целосно безбедни за употреба и го осигуруваат нивниот константен квалитет и ефикасност. Токму заради ова, производите на А-ДЕРМА се првиот избор на дерматолозите и педијатрите

Сеуште немате прегледено производи