EMOLIENT LINUM Hand soap protecting lipid barrier of the skin, 300ml

570 ден

Ја омекнува и измазнува кожата – Ленено масло, богато со незаситени есенцијални масни киселини (EFAs) Омега 3, Омега 6 и Омега 9, ги смирува симптомите на егзема, на пр. чешање, сувост, грубост, затегнатост, иритации и микроповреди на епидермисот.


Со секој еден нарачан производ, вториот производ е бесплатен!
Само додадете го во кошничката и вториот производ автоматски ќе биде додаден.


 

Ја омекнува и измазнува кожата – Ленено масло, богато со незаситени есенцијални масни киселини (EFAs) Омега 3, Омега 6 и Омега 9, ги смирува симптомите на егзема, на пр. чешање, сувост, грубост, затегнатост, иритации и микроповреди на епидермисот. Ја забрзува регенерацијата и го подобрува микробиомот на епидермисот.
Ја чисти кожата од нечистотии, оставајќи ја да се чувствува свежа и чиста – мицелите на масни киселини привлекуваат нечистотиите, обезбедувајќи ефикасно, но нежно чистење.
Не ја суши кожата – поради висока содржина на глицерин, ја остава кожата навлажнета и еластична.
Обезбедува олеснување при сува и затегната кожа – Алантоинот содржан во производот, го омекнува и измазнува епидермисот.

За секојдневна, честа употреба, како и за деца постари од 3-години.
> Нежно чисти без сушење на кожата > Ја обновува заштитната бариера на кожата > Смирува
СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА: миење на рацете за сува и многу сува кожа, исто така, кожата склона кон алергии, атопичен дерматит или псоријаза.
Упатство за употреба: Нанесете мала количина на влажни раце, масирајте и исплакнете темелно. После секое миење на рацете, се препорачува да користите крем за раце Linum Emolient.
ХИПОАЛЕРГЕНО, ПОГОДНО ОД 3 ГОДИШНА ВОЗРАСТ