Forvita zinc 15mg, 90 tableti

Бренд:

250 ден

90 таблети

Количина:

Опис


Придонесува за:

  • Одржување на нормалната функција на имуниот систем
  • Заштита на клетките од оксидативен стрес
  • Одржување на нормален вид
  • Одржување на здрава кожа, коса и нокти
  • Одржување на нормалната плодност и репродукција кај жените и мажите во  репродуктивниот период
  • Одржување на здрави  коски
  • Одржување на когнитивните функции

Дозирање

Возрасни  и деца на возраст над 11 години: една таблета од 15 mg дневно.


Состав

Една таблета содржи 15 mg цинк.

Не содржи: шеќер, засладувачи, вештачки бои, ароми, глутен,  лактоза, конзерванси, натриум.


Пакување

90 таблети во пластичен контејнер со пластично капаче безбедно за деца.

Сеуште немате прегледено производи