Liver complex, 30 kapsuli

Бренд:

640 ден

Поддршка на функција на црн дроб и жолчно кесе

Количина:

Категорија:

Опис

Поддршка на функција на црн дроб и жолчно кесе

Редовно консумирање на алкохол и постојано внесување на масна храна може да го оптерети црниот дроб и да имаат влијание на неговата функција. И покрај неговата способност за делумно само регенерирање, потребно е да се води грижа за црниот дроб бидејќи претставува ризик за правилна исхрана и за детоксикација на штетни метаболити. Артичоката и екстрактот од Магарешки трн се две традиционално користени билки кои помагаат во одржување на здравјето на црниот дроб.

Артичоката е единствено растение кое долго време е ценето поради неговите стимулативни својства на функцијата на црниот дроб. Една од неговите активни супстанци, цинарин, го стимулира протокот на жолчка, а со тоа и помагање на дигестијата.

Магарешки трн е медитеранска билка добро позната во оваа област како тоник за црниот дроб. Содржи високи вредности на силимарин, мешавина од флавонолигнани кои ја зголемуваат активноста на ензимите во црниот дроб за детоксикација на штетни супстанции.

Doppelherz® aktiv Liver Complex ги содржи двете артичока и Магарешки трн за подобрување на дигестијата на тешки оброци како и за заштита и регенерација депонираното црнодробно ткиво. Б-витамините придонесуваат за нормален енергетски метаболизам

Една капсула содржи:
250мг екстракт од артичока (од кои полифенол ≥5мг), 25мг екстракт од Магарешки трн (од кои флавонолигнани ≥16мг), 5мг Цинк, 3мг Пантотенска киселина, 0.55мг Витамин Б1, 0.7мг Витамин Б2, 0.7 мг Витамин Б6.

Препораки:
Земете 1 капсула на ден со оброк со доволно течност. Да не се џвака.
Не ја надминувајте препорачаната дневна доза! Суплементи во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна исхрана. Продуктот потребно е да се чува подалеку од дофат на деца.

Сеуште немате прегледено производи