PREGNAZON, 30 таблети

Бренд:

760 ден

PREGNAZON Halth Aid, додаток на исхраната, содржи 23 оптимални хранливи состојки, пред, за време, по бременост, богата со Фолна киселина. Специјално формулирани и внимателно балансирани за да обезбедат препорачано дневно количество на фолна киселина (400 мцг) која придонесува за нормален раст на плодот.

Количина:

Шифра: 10217 Категорија:

Опис

Планирањето на бременоста, самата бременост и доењето се периоди со најголема нутритивна потреба за жената. Pregnazon® таблетите се специјално направени и внимателно балансирани за да ја обезбедат препорачаната дневна доза на фолна киселина (400μg) која придонесува за нормален раст на плодот заедно со 22 останати корисни состојки што дава оптимална хранлива вредност за сите фази на бременоста и раното мајчинство.

 

Овој производ содржи железо, кое доколку се зема прекумерно може да биде штетно за многу мали деца.

Не содржи квасец,глутен,пченица,соја, млечни состојки и сол

Не содржи вештачки бои,конзерванси и ароми.

Соодветни за вегатеријанци и вегани.

Eдна таблета на ден со главно јадење. Да не се надминува препорача­на­та дневна доза, освен ако не е поинаку советувано од соодветно квалифику­ва­но лице. Прегназон таблетите смее да се земаат само кога сте најадени.

 

Сеуште немате прегледено производи