Serrapeptase 60000iu, 30 капсули

Бренд:

910 ден

Serrapeptase 60000iu 30 Capsules – Супериорен протеолитички ензим со моќни природни антиинфламаторни својства.

Количина:

Шифра: 9943 Категорија: Ознака:

Опис

Воспалителните процеси почнуваат да достигнуваат размери на епидемија  и се се почести. Воспалението, во нормални околности е нормален акутен одговор на организмот кон оштетувања од различна природа (физичка, хемиска, биолошка). Воспалителниот процес ако не се третира со соодветен третман понекогаш  преминува во хроницитет кој потоа развива подоцна различни потешкотии кои можат да го нарушат квалитетот на животот. .

Serrapeptidase претставува протеолитички ензим кој се добива од кожуроцет на свилената буба која прв пат е култивирана во Кина пред 5000 години. Како излегува свилената буба од својот кожурец кога ќе ја заврши метаморфозата? Тие користат дигестивен ензим познат како Serrapeptidase или познат како Serrapeptase,  кој игра значајна улога во разградбата на нивната обвивка од која треба да се ослободат и да почнат да функционираат.

Протеолитичкиот ензим има  значајна улога во разградбата на некротичните ткива без да предизвика оштетување на  здравото, неоштетено ткиво. Ги разпожува интермедијерните воспалителни содржини и дејствува на нив.

*  Не содржи  глутен, пченица, млечни производи, шеќер, сол, вештачки бои, конзерванси и ароми

** Додатоци во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

Возрасни и деца над 12 години, една капсула дневно на празен стомак. Не го надминува препорачаниот дневен внес, освен ако не е препорачан од соодветно квалификувано лице.

Сеуште немате прегледено производи