XeraCalm A.D Crème relipidante, 200ml + Exomega Huile Nettoyante, 200ml

Бренд: ,

1,830 ден 1,140 ден

XeraCalm A.D Crème за чувствителна, сува, многу сува и атопична кожа.

200ml+200ml

Количина:

Опис

XeraCalm A.D Crème relipidante за чувствителна, сува, многу сува и атопична кожа. За сите возрасти.
Индикации: Крем за надокнадување на мастите, специфично формулиран за сите умерено до екстренмо суви кожи кај новороденчињата, децата и возрасните:
– Кожи склони кон атопичен дерматит
– Кожи склони кон иритации, црвенило и чешање предизвикано од сува кожа.
– Природно сува кожа.
Карактеристики: Формулата за КсераКалм кремот е создадена со користење на минимум состојќи, селектирани заради нивната ефикасност и нештетност:
– И-модулиа® комплексот е резултат на 12 годишен научен развој на Пиер Фабр Истражувачкиот Центар. Претставува есенцијален дел на активните супстанции од микрофлората која ја има во Авен термалната изворска вода. По нивната идентификација, овие активни супстанции се развиени во нашиот центар за биотехнологија, каде се мултиплицирани и е потенцирано нивното анти-воспалително и смирувачко дејство. И-модулиа® го намалува чешањето предизвикано од сувоста на кожата и ги смирува иритацијата и црвенилото предизвикани од хиперреактивноста на кожата.
– ЦЕР-ОМЕГА липидите кои ги имитираат оние во кожата, помагаат во обновувањето, хранењето и зајакнувањето на заштитниот филм, обезбедувајќи и на кожата подобрена отпорност кон надворешните штетни влијанија.
– Авен термална извосрска вода со нејзините смирувачки, анти-воспалителни ефекти, го намалува непријатното чувство и ја омекнува кожата.
Оваа формулација е од генерацијата на „Стерилна козметика“ и ги комбинира „Високо технолошките“ активни состојќи со Авен термалната изворска вода и не содржи апсолутно никакви парфеми, алкохоли или обојувачи: затоа кожата е смирена, со пријатно чувство и омекната во комплетна безбедност. 0% парфеми, 0% парабен, 0% конзерванси, 0% алкохол.
Упатство за употреба: Се нанесува 1-2 пати на ден на сувите места на кожата на лицето и/или телото, по миење со КсераКалм маслото за чистење. По нанесувањето на кожата, отстранете го вишокот крем и затворете го шишето.
Само за надворешна употреба.

 

Exomega Huile Nettoyante – eксомега маслена купка, без сапун, со Омега-6 за лице и тело, чисти и смирува.
Индикации: Атопичен дерматит, екзема, многу сува кожа кај бебиња-деца-возрасни.
Својства: Купка за туширање или растварање во када, без сапун и специјално направена за многу суви и атопични кожи кај бебиња, деца и возрасни. Ја снабдува кожата со состојки кои и се потребни (екстракт од Rhealba® овес, есенцијални Омега-6 масни киселини, навлажнувачки и подмачкувачки состојки) за смирување и компензација на сувоста, со што ја прави мека и нежна на допир.
– Нежно ја чисти кожата, дури и во случаи на тврда вода.
– Ја намалува сувоста на кожата.
– Ја смирува кожата.
Состав: Rhealba® овес екстракт 1%; Омега-6 0,1%.
Упатство за употреба: При туширање, разнесете го нежно масирајќи на влажна кожа. Измијте и исушете без триење.
Во када, додадете мала количина во водата. Посленежно измијте го остатокот и исушете ја кожата. При многу суви кожи, нанесете емолиентен третман Ексомега крем.
Rhealba® овес од А-ДЕРМА: Избран заради неговите смирувачки и не-иритирачки карактеристики, пред и над повеќе од 80 различни вида, овој овес се одгледува под строго контролирани услови. Неговите екстракти, карактеризирани со нивната екстремна чистота, ги прават А-ДЕРМА производите целосно безбедни за употреба и го осигуруваат нивниот константен квалитет и ефикасност. Токму заради ова, производите на А-ДЕРМА се првиот избор на дерматолозите и педијатрите.

Сеуште немате прегледено производи