Бебл балсам за коса

Бренд:

210 ден

Подолгата коса лесно може да се одржи без страдање и болка, а балсамот во облик на спреј може да ви помогне во тоа. Истиот ја храни и омекнува косата и го олеснува чешлањето.

Количина:

Опис

Ако Вашето дете страда од коса што лесно се заплеткува, веројатно ќе бидете запознаени со солзите што одат заедно со чешлање или четкање. И, се разбира, знаеме дека во светот има поважни работи од совршена коса, особено за мали деца. Но, ние исто така веруваме дека подолгата коса лесно може да се одржи без страдање и болка, а балсамот во облик на спреј може да ви помогне во тоа. Истиот ја храни и омекнува косата и го олеснува чешлањето. Го намалува статичкиот ел. предизвикан од четкање или чешлање и помага во обликувањето на косата. Формулата за плакнење може да се користи на сува и влажна коса. За да го избегнете болното чешлање на косата и рутините во раните утрински часови, секогаш држете го на располагање “волшебниот“ балсам на Bebble. Ставете го балсамот на повидок со други додатоци за коса, но далеку од дофат на мали деца.

Содржи:
Глицерин од растително потекло – Глицеринот е познат во козметиката по својата способност да ја задржи влагата во горниот слој на кожата. Глицерин е нуспроизвод на производство на сапун. Тој е потполно безопасен за телото и има смирувачки ефект врз кожата. Ја стимулира регенерацијата на кожата, оставајќи ја свежа, мека и мазна.
Пантенол – Познат како про-витамин Б5, Д-пантенол и дава на кожата мек и мазен изглед. Продира во надворешниот слој на кожата и ја одржува природната рамнотежа на влагата на кожата, додека истовремено го стимулира растот и регенерацијата на клетките.

Сеуште немате прегледено производи