Бебл млеко за заштита од сонце SPF 50

Бренд:

735 ден

Млекото за заштита од сонце Bebble содржи комплекс на филтри кои ја штитат кожата од штетните УВА и УВБ сончеви зраци. Водоотпорната формула е погодна за лице и тело.

Количина:

Опис

Летните одмори се време да се забавувате и да се опуштите како семејство. Млекото за заштита од сонце на Bebble е најдобриот пријател на сите; од мали деца, до тинејџери и родители. Значи ќе може да спакувате само еден производ за да го заштитите целото семејство. Млекото за заштита од сонце Bebble содржи комплекс на филтри кои ја штитат кожата од штетните УВА и УВБ сончеви зраци. Водоотпорната формула е погодна за лице и тело. Содржи витамини и хидрантни агенси кои активно ја негуваат кожата.

Содржи:
Пантенол – Познат како про-витамин Б5, Д-пантенол и дава на кожата мек и мазен изглед. Продира во надворешниот слој на кожата и ја одржува природната рамнотежа на влагата на кожата, додека истовремено го стимулира растот и регенерацијата на клетките.
Глицерин од растително потекло – Глицеринот е познат во козметиката по својата способност да ја задржи влагата во горниот слој на кожата. Глицерин е нуспроизвод на производство на сапун. Тој е потполно безопасен за телото и има смирувачки ефект врз кожата. Ја стимулира регенерацијата на кожата, оставајќи ја свежа, мека и мазна.
Витамин Е – Витаминот Е е најефикасен антиоксиданс. Помага во зајакнување на имунолошкиот систем и е од суштинско значење за одржување на еластичноста и виталноста на кожата. Ги намалува штетните ефекти од сонцето и обезбедува дополнителна заштита на кожата.

Сеуште немате прегледено производи