AcaiAce. 30 капсули

Бренд:

820 ден

AcaiAce™ капсулите можат да се земаат на дневна основа и да помогнат во поддршка на имунитетот, општото здравје и благосостојбата на организмот.

Нема на залиха

Шифра: 8271 Категорија: Ознака:

Опис

AcaiAce™ капсулите можат да се земаат на дневна основа и да помогнат во поддршка на имунитетот, општото здравје и благосостојбата на организмот.

Помага во одржувањето на здрава телесна тежина, поддржува здрав раст, игра клучна улога во одржување и поправка на телесните ткива, помага да се неутрализираат слободните радикали и го штити срцето и другите телесни системи од оштетување поради оксидативните процеси.

Acai е бобинка богата со антиоксиданси која расте во Бразил, нудејќи супериорни здравствени придобивки. Таа е природен извор на разни корисни хранливи состојки, и е особено богата со антоцијани, есенцијални амино киселини, флавоноиди, полифеноли, растителни стероли и вредни витамини и минерали. Acai Berry помага во одржувањето на здрава телесна тежина, поддржува здрав раст, игра клучна улога во одржување и поправка на телесните ткива, помага да се неутрализираат слободните радикали и го штити срцето и другите телесни системи од оштетување поради оксидативните процеси.

Сеуште немате прегледено производи