Alpha Lipoic Acid 100 mg, 60 капсули

Бренд:

990 ден

Алфа Липоична Киселина (ALA) природно се продуцира во човечкиот организам во многу мали количини, но исто така е достапна преку исхраната.

Количина:

Опис

  • Елиминатор на слободни радикали
  • Поддршка на продукцијата на глутатион
  • Со витамин Ц и Е

 

Состав                                      Количина во 1 доза:                                                            1 капсула % на дневни    вредности
Витамин Ц (како аскробинска киселина)         250 mgВитамин Е                                                                    30 IU                                 (како d-alpha Tocopheryl Succinate)

Алфа Липоична Киселина                                    100 mg

417%100%

 

 

Препорака за употреба: Земете 1 капсула 1-2 пати дневно.

Други додатоци: брашно од ориз, целулоза (капсула), целулоза во прав, магнезиум стеарат (од растителен извор) и силика. Витамин Е од не-ГМО соја. Не е произведено со пченица, глутен, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

Алфа Липоична Киселина (ALA) природно се продуцира во човечкиот организам во многу мали количини, но исто така е достапна преку исхраната. ALA е уникатна бидејќи го поддржува елиминирањето на слободните радикали и може да функционира и во водена и во масна околина. ALA исто така ги преработува Витамините Ц и Е, со продолжување на нивните активности.

ALA е масна киселина која се наоѓа во секоја клетка во телото. Заедно со витамините од Б групата помага во претварање на јаглехидратите, мастите и протеините од храната во енергија која организмот може после да ја употребува. Има способност да ја поминува крвно-мозочната бариера. Значајна е во метаболизмот на гликозата.

Полезности:

  • Моќен антиоксидант и елиминатор на слободни радикали
  • Раствирлива во масти и вода
  • Многу добар додаток за спортисти и активни луѓе
  • Препорака за сите над 40 годишна возраст
  • Со 250 mg витамин Ц и 30 IU витамин Е
  • Вегетеријански/Веган производ. Без ГМО.

Вегетеријански/Веган производ. Без ГМО.

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање.

Сеуште немате прегледено производи