ANGIO PREVENTI NANO VIT E Redness correcting day cream SPF 20 + IR, 40gr

1,030 ден

Ја храни кожата со еритема и розацеа > Го намалува црвенилото на кожата и ги смирува иритациите > Ја лади кожата

Дневен крем со систем за Oптичка Корекција на Црвенило (ORC), кој веднаш ја намалува видливоста на зголемените капилари. Овозможува целосна интензивна нега за кожа склона кон розацеа, штити од негативните ефекти на животната средина и ја подобрува состојбата на чувствителна кожа склона кон хиперактивност и еритема.
Ефикасно го намалува и превенира постоечко на црвенило и оток – својствата на: Neutrazen невропептид, екстрактот од Arnica и Chlorophyll, се зајакнуваат со комбинирање на истите во комплексот Optin Redness Correct. Комплексот ја намалува хиперактивноста на епидермалните клетки и капиларна пропустливост, го спречува нивното проширување, смирува и го прикрива постојното црвенило. Ги спречува ефектите од невродерматит, како црвенило, оток и еритема.
Ја враќа еластичноста и соодветното ниво на хидратација, го спречува предвременото стареење на кожата – нано Витаминот Е навлегува длабоко во епидермисот, спречувајќи ја оксидацијата и уништувањето на липидите, колагенските и еластинските влакна, забавувајќи го стареењето на кожата. Навлажнувачките емолиенти помагаат да се одржи соодветното ниво на хидратација на кожата и да се спречи прекумерно губење на транспидермална вода.
Заштитува од прегревање на кожата – Physavie делува против прегревање од инфрацрвено зрачење (во загреани простории или за време на сончање), со што се намалува воспалителниот одговор и го успорува термичкото стареење на кожата. Ја штити и регенерира епидермалната бариера, поддржувајќи ги процесите на терморегулација на кожата.
> Лесна текстура без масен филм на кожата > Брзо се апсорбира, идеално како подлога за шминк а> Содржи филтри за UVA, UVB SPF 20 IR > Некомедогено
СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА: дневна нега на чувствителна, и кожа склона на розацеа и купероза.
Упатство за употреба: нанесете рамномерен слој од производот на исчистената кожа на лицето, вратот и деколтето и оставете додека не се апсорбира.
ХИПОАЛЕРГЕНО / КЛИНИЧКИ ТЕСТИРАНО

Неодамна прегледани производи Види сите >