ANTIKOM спреј, 100ml

Бренд:

170 ден

ANTIKOM производите – спреј за распрскување и roll-on гел, се наменети за заштита од бодежи на комарци и други инсекти.

Количина:

Опис

ANTIKOM производите – спреј за распрскување и roll-on гел, се наменети за заштита од бодежи на комарци и други инсекти. Производите според составот се природни антирепеленти -средства против комарци и други инсекти, кои не содржат активни состојки од хемиско потекло, бои, парфеми, алкохол и парабени. Затоа се безбедни за употреба кај возрасни и деца над 3 годишна возраст.

Новата формула врз база на етерични масла од пеларгониум, рузмарин и лаванда ги прави ANTIKOM производите сигурни, ефикасни и погодни дури и за чувствителната детска кожа. Претставува идеална комбинација од масло на пеларгониум кое содржи природни етерични масла – гераниол и цитронела, препознатливи по одличните својства за одбивање на инсектите кои се надополнуваат со маслото од рузмарин и лаванда. Исто така, маслото од лаванда дава пријатен мирис и претставува природен парфем. Формулата е збогатена со алантоин и витамин Е, кои помагаат во заштита на кожата од алергиски реакции.

ANTIKOM производите дејствуваат активно и ефикасно преку ноќта и во текот на денот, обезбедувајќи одлична заштита против најголем број видови комарци, а во случај кога е потребна подолготрајна заштита, постапката на нанесување на кожата може да се повтори.

Употреба:

Се нанесува со распрскување (спрејот) или размачкување (roll-on гелот) на непокриените делови од
телото и на тенка облека.
Само за надворешна употреба!

Напомена:

Не се нанесува на рани, изгореници или оштетена кожа.
Во случај на контакт со очите, веднаш да се исплакне со вода.

Пакување:

Пластично шишенце со спреј-распрскувач кое содржи 100 ml раствор.
Пластично шишенце со roll-on кое содржи 50 ml гел.

Сеуште немате прегледено производи