BABY Ултра богат путер 225ml

850 ден

Се употребува при хронично суви и атопични кожи на новороденчиња, бебиња и деца, како и во случај на псоријаза.

Се употребува при хронично суви и атопични кожи на новороденчиња, бебиња и деца, како и во случај на псоријаза. Го намалува воспалението на епидермисот. Ги смирува шестте симптоми на екзема. Упатство за употреба: нанесете тенок слој и оставете да се апсорбира. Се препорачува да се нанесува најмалку 2 пати дневно (може и почесто) во зависност од состојбата на кожата. ХИПОАЛЕРГЕНО, ОД ПРВИОТ ДЕН НА ЖИВОТ.

Неодамна прегледани производи Види сите >