Betaimune, 30 капсули

Бренд:

880 ден

Уникатна комбинација од моќни антиоксиданси, микс од бобинки, екстракт од кора на бор, мешани каротеноиди, CoQ10, цитрус биофлавоноиди, полифенол во прав (од црвено вино), заедно со внимателно одбрани витамини и минерали за нормална функција на имуниот систем.

Нема на залиха

Шифра: 8430 Категории: , Ознака:

Опис

Оптимална  комбинација за нормален имун систем,  комбинирана со витамин Д3 и бакар, селен, витамин Ц, цинк и  витамин А

Антиоксидансите играат клучна улога во заштитата на телото од циркулацијата на слободните радикали ,кои предизвикуваат оштетување на клетките и ткивата. Бетаимуне содржи, мешани бобинки, екстракт од кора од бор, мешани каротеноиди, коензим Q10 и биофлавоноиди. Исто така содржи витамин А, витамин Д, витамин Ц, цинк, бакар и селен кои придонесуваат за нормално функционирање на имуниот систем.

Препорачана дневна доза

Возрасни и деца над 14 години една капсула на ден. Да не се надминува препорача­на­та дневна доза, освен ако не е поинаку советувано од соодветно квалифику­ва­но лице.

Сеуште немате прегледено производи