BIOSLINE OMEGA 3/6, 60 kapsuli

Бренд:

785 ден

за нормална функција на срцето

Количина:

Опис

Омега 3/6

за нормална функција на срцето

Не сите масти во човековиот организам се штетни. Постојат добри масти, полинезаситените масни киселини познати како Омега 3 и Омега 6, кои се навистина корисни за правилна работа и здравјето на кардиоваскуларниот систем.

Магијата на Омега3 масните киселини

Рибите лосос, туна, харинга се богати со полинезаситени масни киселини како EPA и DHA. Овие масти се извонредни протектори на артериите. Ја разредуваат крвта (антикоагулантно дејство), спречуваат акумулација на холестероли, го намалуваат крвниот притисок. Бидејќи не се внесуваат во доволни количини со исхраната, со употреба на производиот Омега 3/6 ги внесувате потребните количини на Омега 3 и Омега 6 масните киселини за да го заштитите вашето срце. Но, рибите не се единствениот избор при заштита на нашето срце. Дури и билки, како што е Лен (Borago off.), содржат дел од супстанциите значајни во одбраната на кардиоваскуларниот систем. Ленот е главен извор на линолеинска киселина, полинезаситена масна киселина која има блиски карактеристики како и Омега 3 и Омега 6. И овие растителни масти имаат значаен ефект, ја чуваат кожата здрава и хидратирана, вршат контрола на супстанциите вклучени во атеросклеротичниот процес и помагаат во одржување на физиолошки васкуларни параметри. Омега 3/6 врз основа на истражувањата нa BiosLine, е високо квалитетен и корсен додаток во исхраната, формулиран со мешавина на рибино масло титрирана до 50% EPA и DHA, титрирано ленено масло, природен витамин Е и витамин Б5.

Начин на употреба: 2-3 капсули на ден помагаат да се постигнат нормални вредности на масни киселини и холестерол.

Содржина во 3 капсули:

Рибино масло 900,00мг
Содржина на ЕПА 276,00мг
Содржина на ДХА 186,00мг
Ленено масло 420,00мг
Гамалиноленска киселина 75,00мг
Пантотенска киселина 60,00мг
Витамин Е 6,00мг (%РДА 50)

Сеуште немате прегледено производи