BIOSLINE PHYTO DEPURA, 30 kesi

Бренд:

1,120 ден

Корисен за прочистување и детоксикација

Количина:

Опис

ФИТОДЕПУРА

Корисен за прочистување и детоксикација

Стандардизирани билни екстракти од силимарин, артичок, бреза и алое вера помагаат на 4 органи (црн дроб, бубрези, црева и кожа) за да се елиминираат штетните материи и токсините од организмот. Инулинот исто така придонесува кон оваа активност на прочистување, како пребиотик којшто ја балансира цревната бактериска флора.

Кога се користи: Се користи да се отстранат штетните ефекти од загадување на околината, стрес, пушење, динамичен начин на живот, лоши и нагли промени во исхраната, пред диета и при промена на годишно време. Се препорачува кај лица кои примаат истовремена терапија содржана од голем број на лекови.

Како се користи: 1 кесичка се раствора во голема чаша вода (не премногу ладна), наутро, веднаш откако ќе се разбудите. За поголема детоксикација се раствараат една до две ќесички во шише за целиот ден.

Што содржи: Екстракт од силимарин, листови од артичок, корен од чичок, цветови од димарка, листови од бреза, листови од алое вера и инулин.

1 кесичка содржи: 100 мг екстракт од силимарин (Silybum marianum), 100 мг екстракт од артичок (Cynara scolymus), 50 мг екстракт од димарка (Fumaria officinals), 40 мг екстракт од чичок (Arctium lappa), 40 мг екстракт од бреза (Betula alba), 25 мг Aloe vera гел, 1530 мг Инулин пробиотик

Сеуште немате прегледено производи