Centrum, 30 таблети

Бренд:

530 ден

Граничен производ со витамини, минерали и лутеин за возрасни. Урамнотежен комплетен препарат за ослободување на енергија, имунитет, здрава кожа, стрес од околината…

Количина:

Шифра: 3337 Категорија:

Опис

Centrum – Центрум A-Z со лутеин е комбинација која нуди основни витамини и минерали за одржување на добро здравје. Помага во метаболизмот на јаглени хидрати, масти и протеини.


Содржи антиоксиданси – протективни витамини и микроелементи (како бета-каротин, витамин Ц, Е и Селен) кои го заштитуваат организмот од штетното дејство на слободните радикали.

Погодно за:

Возрасни и деца над 12 години.

Активни состојки:

Витамин А 1000 IU, Бета-каротин 3000 IU, Витамин Е 25 IU, витамин C 90 мг, Фолна киселина 0,4 мг, Витамин Б1 2,25 мг, Витамин Б2 3,2 мг, Ниацинамид 15 мг, Витамин Б6 3 мг , Витамин Б12 14 мкг, Витамин D 400 IU, биотин 45 мкг, Пантотенска киселина 10 mg, Калциум 175 мг, Фосфор 125 мг, Јод 0,15 мг, Железо 10 mg, магнезиум 50 мг, Бакар 1 mg, Лутеин 250 мкг

Дозирање

1 таблета на ден.

Предупредувања:

Пентан А-З е додаток во исхраната. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Ако земате други адитиви прочитате описот, бидејќи тие можат да ги содржат истите состојки и да доведат до случајно предозирање.

Да се ​​чува подалеку од дофат на деца.

Сеуште немате прегледено производи