CURAPROX CK 4260 super soft

Бренд:

285 ден

Ултра нежна детска четка за заби која има тесна глава со над 4000 ултра меки, атрауматски…

Количина:

Шифра: 10291 Категории: , Ознака:

Опис

Конечно, бебињата и малите деца се во можност да уживаат во четкањето заби, уште со појавување на нивното прво запче. Со користење на единствените CUREN® влакна на најмалите им се нуди среќен и нежен пристап во одржувањето на дневната орална хигиена, без опасност од трауми или повреди на забите и непцата.

CURAPROX CK 4260 super soft

Ултра нежна детска четка за заби која има тесна глава со над 4000 ултра меки, атрауматски CUREN® влакна. Главата на четката е обложена со мек, гумиран материјал за заштита од повреди, со што четката се препорачува да се користи веќе по никување на првите млечни заби.

Оваа четка е наградена со престижна награда за ергономски дизајн, со што идеално одговара како на детската, така и на раката на родителот. Специјално развиена во соработка со Prof. Dr. Adrian Lussi и Dr. Nadia-Marina Kellerhoff на Универзитетот во Берн, Швајцарија.

Сеуште немате прегледено производи