Dr. Theiss Микро-Венен балсам

Бренд:

430 ден

Внимателно одбраната комбинација на горенаведените активни состојки помагаат во…

Количина:

Шифра: 10073 Категорија:

Опис

Dr. Theiss Микро-Венен балсам

Внимателно одбраната комбинација на горенаведените активни состојки помагаат во намалување на видливоста на површинските вени т.н. капилари.

– помага за зацврстување на ѕидот на вените, ја намалува видливоста на капиларите, ја подобрува циркулацијата и го намалува воспалението

–  козметичка нега за убави нозе

– ја негува и регенерира кожата и поткожното ткиво

– содржи колаген и витамин Е за зајакнување на еластичноста на сврзното ткиво, намалување на целулитот, хијалуронат за покривање на неправилностите на кожата и успешно намалување на видливоста на површинската мрежа од капилари.

Начин на употреба: два пати на ден се нанесува на засегнатите делови на нозете. Лесно се впива и не масти.

За оптимална успешност, се препорачува нозете пред нанесување на балсамот да се истушираат со ладна вода, а по нанесување да се држат на повисоко 10 минути.

Пакување: туба x 100 ml/кутија

Сеуште немате прегледено производи