EMOLIENT LINUM BABY creamy cleansing gel, 200ml

580 ден

Линум емолиен кремаст гел за чистење е специјално развиен за секојдневно миење на телото и косата на бебињата и децата со претерано сува кожа, атопичен дерматит или симптоми на псоријаза.

Нема на залиха

Линум емолиен кремаст гел за чистење е специјално развиен за секојдневно миење на телото и косата на бебињата и децата со претерано сува кожа, атопичен дерматит или симптоми на псоријаза.
Нежно ја чисти кожата без да ја исуши – специјалната хипоалергена формула со уникатен состав на средства за чистење од природно потекло ефикасно ја чистат кожата без да ја оштетат нејзината заштитна липидна бариера.
Го намалува чувството на чешање на сувата кожа со тоа што ја навлажнуваат интензивно – ленено масло богато со незаситени масни киселини Омега 3, Омега 6 и Омега 9, ефикасно ја кондиционираат кожата склона кон пукање и иритација. Го намалува чешањето, ја штити липидната бариера на епидермисот со што се зголемува нејзиниот имунитет.

Ја подобрува состојбата на дури и особено сувата кожа – Бетаинот и Polyquaterium-7 ја подобруваат хидратацијата на кожата и ја оставаат мека и еластична.
> Формула без солзи > Не предизвикува иритации > Не предизвикува сувост на кожата > За секојдневна употреба
СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА: секојдневна нега на кожа и коса кај бебиња и деца со многу сува или атопична кожа, или со симптоми на псоријаза.
Упатство за употреба: нанесете мала количина на производот во дланката на вашата рака, нежно масирајте на влажната кожа на телото и главата на вашето дете. Исплакнете со вода. Исушете ја кожата со пешкир, не тријте. Нанесете Linum Emolient лесен лосион за тело.
Хипоалергено. Од првиот ден од животот

Досега немате прегледано ниту еден производ.