EMOLIENT LINUM BABY Protective special cream SPF 15 from the first day of life, 50g

Бренд:

610 ден

Linum Emolient baby Специјалниот заштитен крем, е единствен производ за бебиња и деца со претерано сува кожа, атопичен дерматит, или со кожа склона кон алергии или псоријаза.

Количина:

Опис

Linum Emolient baby Специјалниот заштитен крем, е единствен производ за бебиња и деца со претерано сува кожа, атопичен дерматит, или со кожа склона кон алергии или псоријаза.
Формира заштитна бариера на нежната детска кожа – составот од минерално масло и ленено масло богато со незаситени есенцијални масни киселини Омега 3, Омега 6 и Омега 9, го штити епидермисот од загуба на вода и од агресивни надворешни фактори.
Обезбедува соодветно ниво на навлажнување на кожата – бетаинот и глицеринот продираат во кожата, ја врзуваат влага во неа и спречуваат прекумерно губење на водата. 0% обојувачи.

СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА: секојдневна нега и заштита на сува, многу сува, атопична и кожа склона кон алергии. Исто така се препорачува во постудени денови.
Упатство за употреба: Нежно нанесете на кожата на лицето, оставете додека не се апсорбира. Повторете ја апликацијата неколку пати на ден.
ХИПОАЛЕРГЕНО. ОД ПРВИОТ ДЕН НА ЖИВОТОТ

Сеуште немате прегледено производи