Femisan A kapki, 30 ml

620 ден

Природно решение за проблеми со менструацијата

30 ml

Количина:

Опис

Femisan A

Состав : водено етанолски раствор на : херба 20%, ајдучка трева, цвет од невен 15%, херба здравец 15%, лист од троскот 10%, лист од магдонос 10%, содржина на алкохол 40-45% со потекло од растителните екстракти

Природно решение за проблеми со менструацијата
Фемисан А е природна формула наменета за женска популација. Избраните билки природно го регулираат менструалниот циклус и хормоналната нерамнотежа. Може да се користи за да се спречи појавата на цисти и воспаление на урогениталниот тракт. Позитивно влијае на плодноста и одржување на здравјето на жените во периодот од пубертетот до менопаузата.

Капките ФЕМИСАН А најчесто се користат за лекување на цисти на јајниците, миома на матката, нарушувања на менструацијата, болна менструација, ендометриоза, PCOS (синдром на полицистични јајници), фиброцистични промени на градите, неплодност кај жените – неплодност, рани на грлото на матката, ПМС

Капките FemiSan A се целосно природни, без конзерванси и хормони. Со правилна употреба, тие можат да се користат на неодредено време.

 

Може да ве интересира и... Види ги сите