Herbal gel, 7ml

Бренд:

155 ден

Herbal gel против забоболка е природен препарат формулиран така што на брз и ефикасен начин ја отстранува забоболката, без оглед на причината поради која таа се јавува.

Количина:

Шифра: 6634 Категорија:

Опис

Herbal gel против забоболка е природен препарат формулиран така што на брз и ефикасен начин ја отстранува забоболката, без оглед на причината поради која таа се јавува (забоболка како последица на кариес или воспаление на непцата, забоболка настаната при растење на забите или повреда на забите, болка во забите како реакција на различни термички, хемиски и механички надразби).

Причините кои доведуваат до забоболка често се и причина за непријатен здив.

Состав

  • Етерско масло од каранфилче
  • тинктура од камилица
  • етерско масло од нане

Еугенолот е етерско масло кое потекнува од каранфилчето и манифестира антибактериско и антимикотичко дејство, а истовремено дејствува и како природно средство за намалување на болката.

Со тоа се олеснува забоболката. Тинктурата од цвет на камилица има благо смирувачко и противвоспалително дејство, додека етерското масло од нане му дава на гелот пријатен мирис кој освежува и лади.

Втривањето на Herbal gel на болното место во значителна мерка ја елиминира оваа несакана појава.

Сеуште немате прегледено производи