HYDRAIN 3 HIALURO creamy cleansing gel, 200ml

540 ден

Ја чисти кожата од нечистотии и ја отстранува шминката, оставајќи ја кожата да се чувствува свежа и чиста – благи сурфактанти (без SLS или SLES) и термална вода кои нежно ја чистат кожата.


Со секој еден нарачан производ, вториот производ е бесплатен!
Само додадете го во кошничката и вториот производ автоматски ќе биде додаден.


 

Ја чисти кожата од нечистотии и ја отстранува шминката, оставајќи ја кожата да се чувствува свежа и чиста – благи сурфактанти (без SLS или SLES) и термална вода кои нежно ја чистат кожата.
Одржува оптимална хидратација на кожата – масло од макадамија, со висока концентрација на олеинска киселина и лецитин, кои ја подобрува липидната бариера на кожата, со што се спречува транспидермална загуба на вода (TEWL).

Не ја дехидрира кожата – Хијалуронската киселина и Морските алги ја задржуваат влагата во подлабоки епидермални слоеви, превенирајќи ја дехидрираноста на кожата.
> Неутрален за очите > Без SLS или SLES > Одржува оптимална хидратација на кожата

ПРЕПОРАЧАНО ЗА: чистење на чувствителна, сува или многу сува кожа на лицето. Исто така е погодно доколку традиционалните средства за чистење предизвикуваат нетолерантност.
Упатство за употреба: нанесете мала количина на производот на влажна кожа, исчистете со кружни движења, исплакнете темелно.
ДЕРМАТОЛОШКИ ТЕСТИРАНО

Неодамна прегледани производи Види сите >