Направете ја нарачката во наредниве 14 hours 53 minutes и изберете БЕСПЛАТЕН ПРОИЗВОД! САКАМ ГРАТИС

Indole-3-Carbinol 200 mg, 60 капсули

Бренд:

2,045 ден

Indole-3-Carbinol е природен додаток во исхраната со силно антитумоско, антиканцерогено дејство, помага при Herpes Simplex, мастопатија, миоми на матката, ХПВ инфекција…

60 капсули

Количина:

Категорија:

Опис

Мешункастите зеленчуци (зелка, брокула, карфиол и др.) имаат уникатно изобилство на состојка која содржи сулфур, наречена Indole-3-Carbinol (I3C). Во киселата стомачна средина,  I3C веднаш се претвара во DIM (diindolylmethane) плус комплетен спектар на дополнителни состојки кои се покажало дека ги неутрализираат слободните радикали и промовираат соодветна детоксикација. Студиите покажаа дека користењето на I3C може да помогне да се оддржи здравјето на градите и другите репродуктивни органи, го помага клеточното здравје и го поддржува процесот на детоксикација. До скоро, поради типичната нестабилност на I3C, изолиран DIM беше најдобрата достапна замена, но пакувањето на Indole-3-Carbinol на NOW® обезбедува стабилност и моќност до рокот на употреба.

Состав 1 капсула
Indole-3- Carbinol (I3C)Екстракт на лигнан од ленено семе

(Linum usitatissumum) (обвивка на семето)

200 mg 

200 mg

Препорака за употреба: Земете 1 капсула 1-3 пати дневно со оброк.

Други додатоци: целулоза (капсула), оризово брашно, силика и магнезиум стеарат (растителен извор). Не е произведено со пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

Природни варијациии на бојата може да се случат кај овој производ.

Вегетеријански/Веган производ. Кошер.

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доите, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање.

Потекло: САД, Производител: Now Foods, САД