КАЈУ Рибино масло

475 ден

КАЈУ Рибино масло, додаток на исхрана 5 ml. x 20 лажички омега 3, витамини A, C, E и D3

Количина:

Шифра: 3509 Категорија: Ознаки: ,

Опис

КАЈУ Рибино масло, додаток на исхрана 5 ml. x 20 лажички омега 3, витамини A, C, E и D3

Секои 5 ml (една лажичка) содржат: рафинирано рибино масло 750 mg, витамин А, витамин C 7.5 mg, витамин D3, витамин Е 1.5 mg.

Состојќи: Дејонизирана вода, агнес за полнење (масло од Helianthus annuus – сончогледово масло), рибино масло, засладувач (сахароза), природно идентична арно на лимон, згуснувач (натриум карбоксиметил целулоза), конзерванс (калиум собрат), природно-идентична арома на јагода, засладувач (натриум цикламат), витамин А, С, D3 и витамин Е.

Препрачана употреба: Се препорачува да се употребува 1 лажича/ден задеца од 1 година, како додаток на исхрана и витамински додаток. Услови за ччување: Да се чува во оргинално пакување далеку од дофат на деца. Да се чува на темепратура под 25 степени. Пред употреба внимателно прочитајте го горенаведениот текст. Да не се надминува препорачаниот дневен внрес. Додатоците на исхрана не смее да се користат како замена за разновидната исхрана! ПРЕД УПОТРЕБА ДОБРО ДА СЕ ПРОТРЕСЕ ЛАЖИЧКАТА!

Сеуште немате прегледено производи