Kelual DS Sampoo, 100ml

Бренд:

920 ден

Келуал ДС шампон против себороичен дерматит и тврдокорен првут.

Нема на залиха

Опис

Kelual DS шампон против себороичен дерматит и тврдокорен првут.
Специјално формулиран за тешки случаи на долготраен и повторлив перут, проследен со сврбеж и црвенило на скалпот. Содржи два антимикробни агенси: Ciclopirox Olamine и Pyrithione Zinc, клинички докажано ефикасни против Malassezia, тип на габичка (најчестион причинител на перут). Покрај овие две компоненти, Келуал-ДС шампонот содржи и Keluamid иновативен навлажнувачки агенс, кој го максимизира ефектот на шампонот против перутот, а кожата на скалпот ја чисти длабински.
Келуал-ДС е исклучиво пријатен за употреба благодарејќи на неговата кремаста текстура и деликатниот мирис. Развиен и клинички терстиран под дерматолошка контрола.
Нанесете го шампонот, направете пена и масирајте го нежно на скалпот. Оставете го шампонот да делува три минути. Измијте го темелно и нанесете повторно. ! Избегнувајте контакт со очите! Ако влезе во око, темелно исперете го со вода! Употребувајте го два пати неделно во период од најмалку шест недели. Ако е потребно миење повеѓе од два пати неделно, се препорачува да се употребува со Ducray Extra Doux шампонот, чија што формула е специјално дизајнирана за одржување на позитивните резултати од третманот.

Сеуште немате прегледено производи