Lunac сируп, 150ml

Бренд:

115 ден

Lunac sirup за сува кашлица содржи корен од бел слез, екстракт чија слуз поставена на слузницата на…

Количина:

Опис

Lunac sirup за сува кашлица содржи корен од бел слез, екстракт чија слуз поставена на слузницата на грлото, ја намалува иритација со сува кашлица. Тинктурата ја смирува воспалената мукозна мембрана на респираторниот тракт, додека витаминот Ц, со потекло од плодот на шипинка, ја зајакнува одбраната на организмот.

Дозирање: Деца од 1 до 6 години: 3 пати дневно по 5 мл сируп.

Деца од 7 до 12 години: 3 пати дневно по 10 мл сируп.

Возрасни: 4 до 5 пати дневно по 10 мл сируп.

Пред употреба да се промати.

Сеуште немате прегледено производи