MK-7 Vitamin K-2 100mcg, 60 капсули

Бренд:

1,790 ден

Витаминот К е добро познат по својата улога во синтезата на голем број фактори за коагулација на крвта и е исто така е важен за формирање на силни, здрави коски. MenaQ7® MK-7 е уникатна без соја, биодостапна форма на витамин К-2 која игра клучна улога во артериското здравје преку нејзината способност за поддршка на соодветен метаболизам на калциум во крвните садови и артериите.

Количина:

Опис

Препаратот содржи 60 капсули витамин К2 од 100мцг.

  • Го поддржува здравјето на коските
  • Кардиоваскуларна поддршка
  • Mena Q-7 – Витамин К2 како MK-7

 

Состав                                      Количина во 1 доза:                                                            1 капсула %  на дневни вредности
Vitamin K2                                             100 mcg(како Menaquinone-7) (MK-7) (MenaQ7®)  83%

Препорака за употреба: Земете 1 капсула дневно со храна.

Други додатоци: оризово брашно, хипромелоза (целулозна капсула), аскорбил палминат и силициум диоксид. Не е произведено со пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

Вегетеријански/Веган производ. Без ГМО. Кошер.

MenaQ7® е регистриран заштитен знак на NattoPharma АСА, Норвешка.

Патенти доделени и во тек.

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови (особено антикоагулантни лекови како што се варфарин, Coumadin®, хепарин) или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање.

Потекло: САД, Производител: Now Foods, САД

Additional information

caps

60

Сеуште немате прегледено производи