BioAstin 4mg, 60 капсули

Бренд:

1,790 ден

Природниот астаксантин BioAstin е додаток во исхраната со моќни антиоксидантни придобивки.

Количина:

Опис

BioAstin, еден од најсилните природни антиоксиданти:

  • придонесува за нормална мукозна мембрана (слузница)
  • придонесува за нормален метаболизам на железото
  • придонесува за одржување на нормална кожа
  • придонесува за одржување на нормален вид
  • придонесува за одржување на нормална функција на имунолошкиот систем
  • има улога во процесот на специјализација на клетките
  • придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес
Состав                              Количина во 1 доза:                                                      3 капсули % на дневни    вредности
Калории                                                        15Калории од масти                                        10

Вкупно масти                                                1.5 g

Витамин Е (д-алфа токоферол)                30 IU

Природен хавајски астаксантин              12 mg

2%

100%

Состав: природен хавајски астаксантин (од Haematoccocus pluvialis микроалга). Други состојки: масло од шафраника, желатин, глицерин, прочистена вода, природни токофероли. Исто така содржи природни каротеноиди вклучувајќи лутеин. Не содржи: глутен, лактоза, квасец, пченка, пченица, пестициди и хербициди, BSE, вештачки бои. Без ГМО.

Препорака за употреба: 1 до 3 капсули дневно со храна. BioAstin најдобро се апсорбира кога се зема со храна или оброк кој содржи масти.

Предупредување: Консултирајте доктор доколку сте бремени или доите. По отвoрање, пакувањето да се чува во фрижидер. Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање.

Потекло: САД, Производител: Nutrex, САД

Сеуште немате прегледено производи