Spiranto, 5 lepenki

Бренд:

330 ден

  • Го ослободува носот и го спречува течењето на носот
  • Го олеснува дишењето
  • Овозможува комфорна употреба, активен е 8 часа – го покрива периодот во текот на ноќта
5 лепенки

Количина:

Опис

SPIRANTO – ПРИРОДЕН ИНХАЛАТОР ЗА НОСИЊА КОИ ДИШАТ
Spiranto е потполно природен препарат, наменет за инхалација кај инфекции на горните респираторни патишта.

Содржи етерични масла од еукалиптус, нане и лаванда, познати по своите исклучително лековити својства.

Етерично масло од еукалиптус
Етеричното масло од еукалиптус ги прочистува горните дишни патишта, ја смирува кашлицата и го олеснува дишењето.

Етерично масло од лаванда
Етеричното масло од лаванда го ублажува кашлањето и благотворно дејствува на нервниот и мускулниот систем.

Етерично масло од нане
Етеричното масло од нане ги опушта мускулите, ја намалува напнатоста, главоболката, кашлицата, засипнатоста и останатите симптоми на настинка.

Комфорен е за употреба – директно на пижамата
Spiranto фластерите не се употребуваат директно на кожата и не доведуваат до иритации и алергии. Фластерите се лепат на пижамата во пределот на градите.

Не содржи ментол и камфор – овозможува безбедна употреба!
Не содржи ментол и камфор, кои можат да предизвикаат несакани ефекти, како што се алергија и иритација на слузокожата на носот.

Активен е речиси цела ноќ – 8 часа!
Spiranto дејствува 8 часа и погоден е за употреба во текот на ноќта, бидејќи смирува и овозможува подобар сон за детето!

Етеричното масло од еукалиптус е моќен деконгестив – многу брзо го ослободува носот. Дополнително дејствува како експекторанс (за искашлување), противвоспалително и како јак антивиротик.

Етеричното масло од нане е традиционално познат лек. Дејствува, исто така, како деконгестив и експекторанс, но дополнително ги ослободува мускулите, ја намалува напнатоста, главоболката, кашлицата, настинката, засипнатоста, ја намалува телесната температура и ги редуцира симптомите на алергија.

Етеричното масло од лаванда е традиционално лековито масло кое смирува. Има деконгестивни и експекторантни својства, има јако антибактериско дејство и дејствува против вируси. Го подобрува сонот, благотворно дејствува на нервниот и мускулниот систем, ја намалува кашлицата, ја уништува инфекцијата на кожата и слузокожата и ја забрзува регенерацијата на ткивото.

Spiranto се препорачува за време на настинка, грип, синузитис, алергиски ринитис, течење на нос, затнат нос, болно грло и бронхитис.

Се употребува на пижамата во текот на ноќта – дејствува 8 часа!

Потполно е безбеден за примена! Не содржи камфор и ментол, не се употребува директно на кожата, така што не доведува до иритации и алергиски реакции. Најдобар е за мирен и сигурен сон на вашето дете!

СЕ ПРЕПОРАЧУВА:

  • ЗАДОЛЖИТЕЛНО со терапија за вирусни и бактериски инфекции на горните респираторни патишта, за да се покрие периодот во текот на целиот ден и ноќта.
  • Кај првите симптоми на настинка и грип
  • Кај отежнато дишење и затнат нос
  • Кај болка во грлото
  • Кај упорна кашлица
  • Кај алергиски ринитис и синузитис
  • Кај акутен и хроничен бронхитис

Сеуште немате прегледено производи