SUNBRELLA BABY Заштитно млеко SPF 50 100ml

890 ден

Ефикасна заштита од UVA и UVB зрачење – формулата содржи посебен комплекс на минерални филтри – безбеден за нежната бебешка кожа – формира заштитен филм на површината на кожата за да ја заштити од УВ зрачење.

SUNBRELLA BABY Заштитно млеко SPF 50 100ml

SUNBRELLA BABY Заштитно млеко SPF 50, за деца и новороденчиња од првиот месец на живот, 100ml Ефикасна заштита од UVA и UVB зрачење. Формулата содржи посебен комплекс на минерални филтри – безбеден за нежната бебешка кожа . Формира заштитен филм на површината на кожата за да ја заштити од УВ зрачење.

Млекото содржи иновативна активна состојка Aqua-proVita D3, која е претходник на витамин Д3. Под влијание на УВ зрачењето се претвора во витамин Д3 и како последица ги смирува иритациите, ги поддржува функциите на бариерата на кожата и регенеративниот циклус на епидермисот.

Производот има природна млечна боја и остава видлив слој на кожата, олеснувајќи ја неговата рамномерна примена. Млекото ги смирува иритациите и ја мазни кожата. Алантоин и Д-Пантенол ја смируваат кожата, го намалуваат печењето и го олеснуваат заздравувањето на иритираниот епидермис.

Упатство за употреба: нанесете рамномерно на кожата на лицето и телото на детето најмалку 15 минути пред изложување на сонце. Повторете ја апликацијата често, особено по контакт со вода. Погоден за деца и доенчиња од првиот месец од животот. Чувајте ги бебињата и децата понастрана од директно сонце.

ХИПОАЛЕГЕНО СО ТЕРМАЛНА ВОДА.

Досега немате прегледано ниту еден производ.