SUNBRELLA Cooling after-sun lotion, 200g

790 ден

Ефикасно ја храни кожата, особено по изложеност на сонце. Внимателно развиената формула го враќа чувството на удобност и обезбедува чувство на ладење по изложување на сонце.

Ефикасно ја храни кожата, особено по изложеност на сонце. Внимателно развиената формула го враќа чувството на удобност и обезбедува чувство на ладење по изложување на сонце. Глицеринот ја регенерира и ја храни кожата и заедно со уреата темелно ја навлажнуваат кожата. Oleum Amygdalae – масло од сладок бадем, богато со витамини и масни киселини, ја храни и измазнува кожата, ги смирува иритациите. Совршено го толерираат и хиперсензитивна кожа. Алантоин – ги намалува пукнатините и грубоста на кожата, ги смирува иритациите.

СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА: чувствителна, сува, многу сува и дехидрирана кожа, особено по изложување на сонце.
УПАТСТВО ЗА УПОТРЕБА: нанесете рамномерен слој на кожата и нежно втријте го.

Досега немате прегледано ниту еден производ.