VITALIFE SHOTS, 30 ампули

Бренд:

2,700 ден

VITALIFE SHOTS е специјално развиен за луѓе кои водат интензивен живот, кои се физички активни и сакаат да направат нешто за нивното здравје.

30 ампули

Количина:

Опис

Производот на Доппелхерц ВИТАЛИФ ШОТС содржи внимателно избрани состојки кои ги поддржуваат следниве функции во организмот:
– виталност (женшен),
– имунолошки систем (селен, цинк, железо),
– природна мускулна функција (магнезиум)
– срце (витамин Б1, глог).
VITALIFE SHOTS е специјално развиен за луѓе кои водат интензивен живот, кои се физички активни и сакаат да направат нешто за нивното здравје.
Состојки:
Концентрат од црвено вино 200 мг
Екстракт од корен од женшен 100 мг
Глог 100 мг
Сок од бозел во прав 100 мг
Концентрат сок од грозје 30 мг
Ниацин 14 мг
Пантотенска киселина 6 mg
Витамин Б6 1,4 мг
Витамин Б1 1,3 мг
Витамин Б2 1,6 мг
Магнезиум 150 мг
Цинк 8 мг
Железо 2,1 мг
Јод 150 μg
Селен 50 µg
Женшен ја подобрува концентрацијата и перформансите.
Екстрактот од бозел го поддржува имунитетниот систем.
Глог ја поддржува функцијата на срцето.
Ниацин, пантотенска киселина, витамин Б6 и витамин Б2 помагаат во намалување на заморот.
Витаминот Б1 придонесува за нормално функционирање на срцето.
Магнезиумот го поддржува функционирањето на нервниот систем и мускулите, како и психолошките функции.
Железото придонесува за нормално формирање на црвени крвни клетки и хемоглобин. Исто така, го поддржува нормалниот транспорт на кислород во телото.
Цинк, железо и селен го поддржуваат имунолошкиот систем, а јодот поддржува нормална когнитивна функција.

Сеуште немате прегледено производи