Acerola + C

395 ден

Acerola + C – Плодот на ацеролата е еден од најбогатите природни извори на витамин Ц. Најновите клинички…

Нема на залиха

Шифра: acerola+c Категории: , Ознака:

Опис

Acerola + C – Плодот на ацеролата е еден од најбогатите природни извори на витамин Ц. Најновите клинички истражувања покажуваат дека оваа цреша содржи осум пати повеќе витамин Ц од портокалот. Овој витамин бавно се разградува во организмот затоа што е во ретардна форма што овозможува долготрајно снабдување на организмот со потребните дози на витамин Ц.

Помага:

  • Кај настинки, грип, зголемена телесна температура
  • Кај изгореници, крварење
  • За правилен раст и развој кај деца
  • Кај состојби на херпес, пародонтоза, гингивитис, крварење од непца

Сеуште немате прегледено производи