Aloe Vera Гел, 946ml

Бренд:

1,600 ден

Алое Вера (Aloe Barbadensis Müler) или т.н. „билка на бесмртноста”, „извор на младоста”, „растение за прва…

Нема на залиха

Шифра: 7447 Категории: , Ознака:

Опис

SWANSON Алое Вера (Aloe Barbadensis Müler) или т.н. „билка на бесмртноста”, „извор на младоста”, „растение за прва помош“ или  „медицинска билка” – е растение кое се повеќе го свртува вниманието на научниците ширум светот со својата неверојатна богата содржина, хранливост и избалансираност на микрохранливите материи како и со зачудувачката исцелителска моќ.

СВАНСОН Алое Вера содржи ногу животно важни аминокиселини кои се потребни за раст и развивање на ткивата, ензими, минерали – калциум, железо, магнезиум, манган, натриум, бакар, цинк, калиум, алуминиум, витамини – А, Б1, Б2, Б6, Б12, Ц, Е, фолна киселина, холин, инозитол, ниацин.

Алое Вера помага:

– при зголемување на отпорноста на организмот;

– при чистење на организмот од токсични материи;

– при регулирање на столицата;

– кај проблеми со гастро-интестиналниот тракт.

Употреба: Алое Вера гелот може да се користи како напиток, самостојно или измешан со вашиот омилен сок од овошје или зеленчук. Моше да се користи и за надворешна употреба. Како додаток во исхраната, се пие 50мл еднаш до три пати дневно пред јадење. По птворањето шишето се чува во фрижидер.

Овој производ не се препорачува кај бремени жени, доилки и при месечен циклус.

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатокот во исхрана не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Да се чува подалеку од дофат на деца.

Сеуште немате прегледено производи