Boswellia & Curcumin, 60 капсули

Бренд:

1,205 ден

Овој производ ги соединува Босвелија и Куркумин – древни билки кои што се користат како суплементи во зачувување…

Нема на залиха

Опис

SWANSON Босвелијата е билка која води потекло од Индија, од области во Северна Африка и Блискиот Исток. Од ова растение се користи смолата како екстракт.

СВАНСОН Куркуминот е растение од групата на ѓумбир од кое се добива индискиот зачин со жолтеникава боја кари ( т.н. златен зачин) кој се користи како додаток во исхраната.

Како додатно помошно средство:

  • Кај ревматски заболувања;
  • За подобрување на имунолошкиот систем;
  • За намалување на воспалителни процеси кај скелетно-мускулниот систем;
  • Кај проблеми со дигестивниот тракт и црниот дроб;
  • За подобрување на психофизичката енергија и меморија.

Употреба: Како додаток во исхраната се зема една до две капсули на ден со вода. Не се препорачува кај трудници и доилки. По користење на овој производ во временски интервал од 30 дена се препорачува пауза од една недела.

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатокот во исхрана не треба да се користи како замена за разновидна избалансирана исхрана. Да се чува подалеку од дофат на деца.

Сеуште немате прегледено производи