Aloe Vera, 100 капсули

Бренд:

970 ден

Алое Вера (Aloe Barbadensis Müler) или т.н. „билка на бесмртноста”, „извор на младоста”, „растение за прва…

Нема на залиха

Шифра: 7446 Категории: , Ознака:

Опис

SVANSON Алое Вера (Aloe Barbadensis Müler) или т.н. „билка на бесмртноста”, „извор на младоста”, „растение за прва помош“ или  „медицинска билка” – е растение кое се повеќе го свртува вниманието на научниците ширум светот со својата неверојатна богата содржина, хранливост и избалансираност на микрохранливите материи како и со зачудувачката исцелителска моќ.

СВАНСОН Алое Вера содржи ногу животно важни аминокиселини кои се потребни за раст и развивање на ткивата, ензими, минерали – калциум, железо, магнезиум, манган, натриум, бакар, цинк, калиум, алуминиум, витамини – А, Б1, Б2, Б6, Б12, Ц, Е, фолна киселина, холин, инозитол, ниацин.

Алое Вера помага:

– при зголемување на отпорноста на организмот;

– при чистење на организмот од токсични материи;

– при регулирање на столицата;

– кај проблеми со гастро-интестиналниот тракт.

Употреба: Како додаток во исхраната се земаат 1-2 гел капсули дневно пред оброк.

Овој производ не се препорачува кај бремени жени, доилки и при месечен циклус.

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатокот во исхрана не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Да се чува подалеку од дофат на деца.

Сеуште немате прегледено производи