Anaphase Sampoo 400ml

Бренд:

990 ден

Anaphase крем-шампон е совршениот додаток на третманот против опаѓање на коса.

Нема на залиха

Шифра: 4796 Категорија:

Опис

Anaphase крем-шампон е совршениот додаток на третманот против опаѓање на коса, за којшто тој ја припрема површината, благодарение на неговата оригинална формула која содржи Токоферол Никотинат и ГП4Г. Ова патентирана комбинација на активни состојки ја стимулира микроциркулацијата на скалпот, и ги носи до клетките на папилата на влакното неопходните енергетски елементи за нивниот метаболизам.
Збогатен со витамини B5, B6 и B8, Анафаза крем-шампонот е специјално наменет за кинливи и ослабени коси.
Неговата редовна употреба придонесува за ефикасно задржување на густината на косата. Ја враќа јачината, обемот и силата.
Заради перфектната толерантност може да се употребува онолку често колку сакате. Неговата кремаста, особено мазна текстура дозволува масажа на скалпот.
Начин на употреба: Измијте ја косата со Анафаза шампонот. Повторете ја постапката, внимателно масирајќи го скалпот 2-3 минути. Измијте го темелно. Потоа нанесете го третманот што го користите и исушете ја косата. Избегнувајте контакт со очите!

Сеуште немате прегледено производи