Anaphase АКЦИЈА

Бренд:

1,820 ден 1,290 ден

Третман против опаѓање на коса Anaphase + балзам и Anaphase шампон за неверојатна цена од 1290 денари!

Нема на залиха

Опис

Анафаза + балзам за коса, после шампонирање
– за лесно расплетување
– против опаѓање
– за девитализирана коса

Обезбедува витамини и хранливи материи потребни за да се зачува целосната виталност на косата. Од првата употреба, и дава сила, сјај и се расплетува лесно. Може да се користи секојдневно. Се нанесува по шампонирањето, се масира на влажна коса, се остава 1 минута и се плакне темелно.
Најдобро се користи со Анафаза шампон против опаѓање. Биоразградлива формула. Во сучај на контакт со очите исплакненте ги темелно.

Anaphase шампон е совршениот додаток на третманот против опаѓање на коса, за којшто тој ја припрема површината, благодарение на неговата оригинална формула која содржи Токоферол Никотинат и ГП4Г. Ова патентирана комбинација на активни состојки ја стимулира микроциркулацијата на скалпот, и ги носи до клетките на папилата на влакното неопходните енергетски елементи за нивниот метаболизам.
Збогатен со витамини B5, B6 и B8, Анафаза крем-шампонот е специјално наменет за кинливи и ослабени коси.
Неговата редовна употреба придонесува за ефикасно задржување на густината на косата. Ја враќа јачината, обемот и силата.
Заради перфектната толерантност може да се употребува онолку често колку сакате. Неговата кремаста, особено мазна текстура дозволува масажа на скалпот.
Начин на употреба: Измијте ја косата со Анафаза шампонот. Повторете ја постапката, внимателно масирајќи го скалпот 2-3 минути. Измијте го темелно. Потоа нанесете го третманот што го користите и исушете ја косата. Избегнувајте контакт со очите!

Сеуште немате прегледено производи