Melascreen Dépigmentant, 40ml

Бренд:

1,890 ден

Меласкрин крем за депигментација.

Нема на залиха

Опис

Melascreen Dépigmentant – меласкрин крем за депигментација.
Индикации: Помага во намалувањето на хиперпигментозните, локализирани кафеави дамки на лицето и деколтето, индуцирани од сончевите УВ зраци.
Карактеристики: Интензивен третман против кафеави дамки, специјално направен за ефикасно намалување на грдите кафеави и темни дамки. Ефикасноста е базирана на оригиналната комбинација на концентрирана Азелаична кис. и Гликолна киселина:
– Азелаична киселина, активна состојка научно признаена за својата моќна депигментациска акција: го инхибира главниот ензим вклучен во синтезата на меланин (Tyrosinase), и со тоа ги намалува пигментациските напади;
– Гликолна киселина, референтна АХА (алфа-хидрокси кис.) во дермато- логијата: -ја измазнува кожата со стимулација на елимина-цијата на мртвите епидермални клетки; -го нагласува дејството на Азелаичната кис. со поттикнување на апсорбцијата во горните слоеви на епидермисот.
Пигментациските напади се намалени и кафеавите дамки се намалуваат.
Начин на употреба: Нанесете наутро и навечер на темелно исчистена кожа (лице и деколте). Избегнувајте контакт со очите. За најдобри резултати, Ви препорачуваме употреба од најмалку 3 месеци.
Внимание: Избегнувајте изложу вање на сонце и редовно нанесувајте креми со висок заштитен фактор, СПФ50+.
Држете понастрана од извор на топлина.
ХИПОАЛЕРГЕН, НЕКОМЕДОГЕН, БЕЗ КОНЗЕРВАНС И БЕЗ ПАРФЕМ.

Сеуште немате прегледено производи