ANGIO PREVENTI NANO VIT C Active anti-wrinkle night cream 55gr

740 ден

Зa ноќна нега за розацеа и кожа склона на купероз (црвенило).


Со секој еден нарачан производ, вториот производ е бесплатен!
Само додадете го во кошничката и вториот производ автоматски ќе биде додаден.


 

Ја минимизира видливоста на црвенило и ги засилува капиларите – Troxerutin, силно припојувачка форма на рутин, спречува кинење на крвните садови и формирање на мали екстравазации. Го елиминира чувството на затегнатост и оток на подрачјето погодено од розацеа, со што има смирувачки ефект врз кожата со прекумерно активни крвни садови, исто така во почетните фази на розацеа. Дополнително, витамин Е со концентрација од 1% ја стимулира микроциркулацијата во површинските слоеви на кожата и ја подобрува нејзината боја.
Го намалува отокот и црвенилото – Arnica Montana ја поддржува микроциркулацијата во кожата, ги зајакнува и стега капиларите, помага во случај на воспалителни состојби на кожата преку поддржување на заздравувачките процеси.
Овозможува долгорочна поддршка за функционирање на капиларите – нанозомираниот Витамин Ц лесно се пробива низ епидермалната бариера и продира во подлабоки слоеви на кожата. Ја забрзува синтеза на колаген, ги зајакнува sидовите на капиларите и има антиоксидативни својства.
Ја обновува липидната структура на кожата и ја подобрува хидратацијата – Маслиновото масло, Фитоскваланот и маслото од Авокадо овозможуваат совршена комбинација на состојки кои ја задржуваат водата во епидермисот. Богати со витамини А, Б, Д и Е, минерални соли и сквалан, тие ги одложуваат процесите на стареење на кожата со спречување на прекумерна дехидрација.
> Ја кондиционира и штити кожата со проширени капилари > Го намалува црвенилото и ги смирува иритациите
СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА: ноќна нега за розацеа и кожа склона на купероз (црвенило).
Упатство за употреба: нанесете рамномерен слој од производот на исчистеното лице и оставете го додека не се апсорбира.
ХИПОАЛЕРГЕНО. СО ТЕРМАЛНА ВОДА

Неодамна прегледани производи Види сите >