ANGIO THERAPY T-CAPILAR Ultra soothing, anti-redness cream 40gr

790 ден

Ефикасно го намалува црвенилото и отокот на кожата, ги смирува иритациите

Ефикасно го намалува црвенилото и отокот на кожата, ги смирува иритациите – Неутразен 2,5% е невропептид кој ги намалува симптомите на неврогено воспаление на кожата. Исто така, спречува и ги намалува иритациите на кожата предизвикани од физичко оштетување или изложеност на УВ зраци.
Ја подобрува состојбата на капиларите – Ennacomplex 4% е мешавина од растителни екстракти кои делуваат конкретно на испукани капилари. Ги затвара крвните садови и ја намалува нивната пропустливост, подобрувајќи го изгледот на кожата. Има антиинфламаторни својства, во комбинација со Алантоин ги намалува иритациите.
Ја минимизира видливоста на црвенилото – Troxerutin – силно абсорбирачка форма на рутин, ги зајакнува sидовите на крвните садови и спречува мали петехии (мали црвени дамки). Ја елиминира затегнатоста и отокот во области погодени од црвенило, а со тоа има и смирувачки ефект врз кожата со прекумерно активни крвни садови или во почетните фази на розацеа.
Лади и смирува – Questice го намалува чувството на печење и чешање кај кожата со проширени капилари.
Ефектите на NEUTRAZEN врз циркулаторниот систем на кожата – Ex-vivo тестовите врз неврогено воспаление на кожата. Со цел да се оценат ефектите на Neutrazen врз кожата, култури на човечки клетки на кожата беа изложени на Супстанцијата P (SP), главен иритант кој предизвикува неврогено воспаление на кожата. Ослободувањето на таков невротрансмитер како Супстанција П (СП) низ краевите на сетилните нерви резултира во воспалителна реакција која има значителен ефект врз циркулаторниот систем. Видливите симптоми на таквата реакција вклучуваат црвенило, зголемена пропустливост и оток.
> Ја храни кожата со еритема и розацеа > Го намалува црвенилото на кожата и ги смирува иритациите > Ја лади кожата
СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА: кожа со купероза и розацеа
Упатство за употреба: нанесете рамномерен слој на исчистеното лице и оставете да се апсорбира.
ХИПОАЛЕРГЕНО. СО ТЕРМАЛНА ВОДА

Неодамна прегледани производи Види сите >