ARTROFLEX HYA-C-II, 90 таблети

Бренд:

1,315 ден

Nutraxin Artroflex HYA-C-II содржи колаген од тип 2, хијалуронска киселина и витамин Ц, заедно со глукозамин, хондроитин и МСМ.

90 tableti

Количина:

Опис

Nutraxin Artroflex HYA-C-II содржи колаген од тип 2, хијалуронска киселина и витамин Ц, заедно со глукозамин, хондроитин и МСМ. Овој производ не содржи шеќер и натриум.
Витаминот Ц придонесува за нормално формирање на колагенот, кој што е неопходен за нормално функционирање на коските.
Факти за Суплементот:
Единечна доза: 3 таблети
• Глукозамин 1500 mg
• Хондроитин Сулфат 1200 mg
• MSM (метилсулфонилметан) 1200 mg
• Витамин Ц 60 mg
• Неденатуриран колаген тип 2, 40 mg
• Хијалуронска киселина 30 mg
Останати состојки:
Кроскармелоза натриум, микрокристална целулоза, бакар хлорофил комплекс, силициум диоксид, магнезиумски соли на масни киселини, поливинил пролидон.
Не содржи потенцијални алергени како: шеќер, скроб, квасец, глутен, соја, пченка и млечни производи.
Синтетички бои, конзерванси и засладувачи не се употребуваат при производство.
НАЧИН НА УПОТРЕБА:
Се препорачува да се земе една таблета три пати на ден со многу вода со оброци, како додаток во исхрана за возрасни.
Да не се користи за лица под 18 години. Консултација со доктор е потребна доколку овој додаток во исхрана се користи повеќе од 3 месеци.

Сеуште немате прегледено производи