BIOSLINE BioSPIRULINA 500mg, 150 tableti

Бренд:

1,160 ден

Оваа мала сино-зелена алга е позната по својата непроценлива вредност во фито-исхраната.

Количина:

Опис

БИО СПИРУЛИНА

ИЗВОР НА ВИТАЛНА ЕНЕРГИЈА

Оваа мала сино-зелена алга е позната по својата непроценлива вредност во фито-исхраната. Во времето на Ацтеките била позната како храна на Боговите, а во времето на Римјаните се користила како храна со висока енергетска вредност.

Био Спирулина 500: Одлична за тонирање на организмот; Корисна во случај на физички замор и периоди на закрепнување; Благодарение на присуството на протеини е корисена и за спортисти; Корисен суплемент при држење на диета, бидејќи ја дава потребната енергија; Корисна за вегетаријанци поради присуството на витамин Б12, кој недостига во вегетаријанската исхрана; Се препорачува при дефицит на железо, во анемични состојби; Наменет како за деца така и за возрасни. Од олигоелементите и минералите, има особено високи концентрации на Железо, Магнезиум и Калиум.

Како се користи: Се препорачуваат 2-4 таблети дневно, пред оброк, со малку вода.

Сеуште немате прегледено производи